Vertaile tarjouksia, tutustu urakoitsijoiden taustatietoihin ja aikaisempien asiakkaiden
arvosteluihin.
Rakennuksen tyyppi | Omakotitalo |
---|---|
Pinta-ala | 100 m2 |
Remontti toteutettiin | 25.04.2022 |
Kategoria | Lämpö (pl. ilmalämpöpumput) Vesi Ilmalämpöpumput Lämpö Vesi Ilmalämpöpumpun asennus |
Materiaalit | Kyllä |
Siivous | Kyllä |
100 m2 kokoiseen, 1-kerroksiseen, vuonna -75 rakennettuun omakotitaloon tulisi uusia käyttövesiputket. Vesikalusteiden määrä: keittiössä 1x pesualtaan hana sekä astianpesukone, kylpyhuoneessa 1x pesualtaan hana, 1x suihkuhana, 1x pyykinpesukoneen hana sekä 1x wc-istuin.
Keittiö ja kylpyhuone on valmiiksi purettu pois alta.
Myös kylpyhuoneen vesikiertoinen lattialämmitys on käyttöikänsä päässä ja se tulisi uusia, ja samalla laajentaa vesikiertoinen lattialämmitys koko taloon sekä poistaa vanhat vesikiertoiset patterit.
Vesikiertoinen lattialämmitys toivotaan asennettavan vanhan betonilattian päälle, joten tarjouksen tulisi sisältää myös lattialämmityksen päälle tulevan pintakerroksen valaminen.
Myös kylpyhuoneen/saunan lattiakaivot (yht. 2 kpl) tulisi uusia tässä yhteydessä, sillä lattian korkeus nousee.
Lisäksi toivomme tarjousta myös ilmavesilämpöpumpusta sekä sen asennuksesta öljylämmityksen tilalle. Tästä toivomme erillisen tarjouksen, ja sen tulisi sisältää laite (ilmavesilämpöpumppu), laitteen asennus, vanhan lämmitysjärjestelmän poisto (öljylämmitys, säiliö kaivettu maan alle, öljykattila pannuhuoneessa) ja tarvittavat työt sekä jätteiden poisvienti.
Toivomme tarjouksia ja työn aloitusmahdollisuutta mahdollisimman pian. Tarjousten tulisi sisältää sekä materiaali- ja työkustannukset sekä jätteiden poisvienti.
Hinta |
15000,00 € |
---|---|
Sijainti | Parainen |