Säästä rahaa remontissasi

Kilpailuta remonttisi minuuteissa

Urakkamaailmasta löydät luotettavan urakoitsijan remontillesi.

  • Ilmaiseksi
  • Nopeasti
  • Luotettavasti

Pyydä tarjouksia remontillesi

Sähkötyöt/Terassin ja pihan valoja varten

Hinta 580,00 €

 

 Rakennuksen tyyppi

Omakotitalo

 Pinta-ala

-

 Sijainti

Vantaa

 Rakennuksen ikä

2000

 Taloyhtiö

Ei

 Remontin toteutus

17.04.2025

 Siivous

Kyllä

 Kategoria

Sähköasennus
Ulkovalaisimien asennus

Kuvaus

Sähkötyöt
- Kohteesta ei ole olemassa sähkösuunnitelmaa
- Valaisinpaikkoja täytyy siirtää
- Pääkeskusta ei tarvitse vaihtaa
- Uusia tai vaihdettavia pistorasioita on yhteensä 4
- Pintoja täytyy purkaa sähkötöiden edeltä

Vanha, edellisen asukkaan rakentama terassi purettiin pihalta. Sen alta löytyi maakaapeli. Todennäköisesti kyseinen kaapeli on vedetty pihavaloon. Kuva ohessa kaapelin löytöpaikasta ja pihavalosta, mihin se tod näk menee.

Varsinainen urakka: joko tuota kaapelia hyödyntäen tai muutoin:

Rakennamme uuden terassin pihalle. Tarvitsemme sähkövalmiuden sekä terassiin asennettaville spot-valoille että erilliset, säänkestävät ulkona käytettävissä olevat pistorasiat (4 kpl). Voi tarjota ratkaisuehdotusta eli mihin pistokkeet voisi laittaa ja miten nuo valmiudet terassin valoja varten tehtäisiin. (esim. kuvassa näkyvä valkoinen aita, mikä on valettu maahan, onko se hyödynnettävissä, jos pistokkeet nostaa siinä sopivalle korkeudelle johonkin tms?)

Tarjouspyyntö siksi "kiireellisenä", jotta voidaan mahdollisesti hyödyntää tuota esiin tullutta kaapelia (mikä pitää tietysti suojata jatkossa asianmukaisesti). Kun terassi rakennettu, kaapeli jää sen alle piiloon.


Lue kuinka Urakkamaailma toimii

Tai siirry täyttämään remontti-ilmoitus

Tarvitsetko apua?

Kysy apua