Säästä rahaa remontissasi

Kilpailuta remonttisi minuuteissa

Urakkamaailmasta löydät luotettavan urakoitsijan remontillesi.

  • Ilmaiseksi
  • Nopeasti
  • Luotettavasti

Pyydä tarjouksia remontillesi

Nykyisen Epoksilattian hionta pois ja allaolevan betonilattian kiillotus omakotitalossa, 71m2

 

 Rakennuksen tyyppi

Omakotitalo

 Pinta-ala

71 m2

 Sijainti

Tuusula

 Rakennuksen ikä

2012

 Taloyhtiö

Ei

 Remontin toteutus

09.11.2025

 Siivous

Kyllä

 Kategoria

Epoksilattiat
Betonilattiat

Kuvaus

Vanhan v. 2012 tehdyn Epoksilattian Hiominen pois ja alla olevan betonin kiillotus lattiakäyttöön.

kokonaispinta-ala on pohjapiirrustuksen mukaan 70,4 neliötä.

haluaisimme asunnon alakerran epoksilattian pois ja allaolevan betonin hyödynnettäväksi kiillottamalla se ns. kiillotetuksi betoniksi lattiakäyttöön.
Kiinteistössä on myös vesikiertoinen lattialämmitys, tämä pitää huomioida työssä.

Tällä hetkellä makuuhuoneet ovat kalustettuja, mutta tarkoitus on siirtää kalusteet pois työn ajaksi. Myös KHH:ssa on kiinteät kaapistot jalkoineen ulkoseinämällä, sekä kohteessa on metalliset portaat pääkäytävällä joiden alle epoksilattia ulottuu. Ymmärrämme että tämä vaikuttaa kokonaistyöhön ja ratkaisu ja kustannukset noiden osalta voidaan katsoa yhdessä. Päätavoite meillä on saada kunnollinen lattia ja kuuntelemme ammattilaisia näissä tapauksissa miten kannattaa edetä.

Liitteenä:
pohjakuva jossa nykyisen epoksilattian alue rajattu vihreällä (WC, VH, MH1, MH2, Eteinen, Aula, Takkah, KHH)
kohteen kuvia josta selventyy kohde tarkemmin, mm. käytävä, eri epoksirajat, lattiakaivo, kurasyöppö. KHH.

esimerkkikuvia tunnelmasta jota haemme kiillotetulla betonilla. Ymmärrämme myös että lopputulos riippuu käytetystä betoniseoksesta lattiassa.


Lue kuinka Urakkamaailma toimii

Tai siirry täyttämään remontti-ilmoitus

Tarvitsetko apua?

Kysy apua