Säästä rahaa remontissasi

Kilpailuta remonttisi minuuteissa

Urakkamaailmasta löydät luotettavan urakoitsijan remontillesi.

  • Ilmaiseksi
  • Nopeasti
  • Luotettavasti

Pyydä tarjouksia remontillesi

Asbestipurku: keittiön laatat ja lattia, n. 10m2 huoneesta

 

 Rakennuksen tyyppi

Kerrostalo

 Pinta-ala

10 m2

 Sijainti

Espoo

 Rakennuksen ikä

1967

 Taloyhtiö

Ei

 Remontin toteutus

08.10.2024

 Siivous

Kyllä

 Kategoria

Asbestipurkutyöt

Kuvaus

Asbestipurku, keittiöremontin käynnistämiseksi.

Puretaan lattia uuden lattian asentamista varten, ja puretaan keittiön laatat uuden vesieristyksen ja laattojen asentamiseksi. Ilmamittaus ja -tulokset & tarkastus taloyhtiön tarkastajan kanssa, kun suoritettu.

Työtason päällä i:n muotoisessa keittiössä valkoinen laatoitus (kuvassa mikron ja kahvinkeittimen takana). Siinä laatta+kiinnityslaasti+saunalaasti -kombossa asbestia (antofylliitti).

Lattiana on nyt laminaatti, alla linoleum + vaahtomuovimatto + vihreä matto, tässä kokonaisuudessa asbestia (krysotiili).

---

Tarvitsisimme purkutyöt, jos mahdollista, alkaen ke 4.10.
Haluaisimme aloittaa keittiön lopun purkutyön asbestitöiden jälkeen ke 9.10. alkaen, jos tämä on mahdollista - toki jos aikataulu on epärealistinen, sitten mennään juuri sillä, mikä onnistuu.

Valitsemme toimittajan tarjouksen mukaan. Kiitos paljon ajastasi jo etukäteen!
Benjam


Lue kuinka Urakkamaailma toimii

Tai siirry täyttämään remontti-ilmoitus

Tarvitsetko apua?

Kysy apua