Säästä rahaa remontissasi

Kilpailuta remonttisi minuuteissa

Urakkamaailmasta löydät luotettavan urakoitsijan remontillesi.

  • Ilmaiseksi
  • Nopeasti
  • Luotettavasti

Pyydä tarjouksia remontillesi

Ulkomaalaus

 

 Rakennuksen tyyppi

Rivitalo

 Pinta-ala

759 m2

 Sijainti

Helsinki

 Rakennuksen ikä

36

 Taloyhtiö

Ei

 Remontin toteutus

20.06.2025

 Siivous

Kyllä

 Kategoria

Talon maalaus

Kuvaus

Maalaus:
Olemme kahden talon rivitaloyhtiö Helsingin Konalassa. Talojen ulkoverhous on pääosittain tiiltä ja osittain puutta. A-talo on etupihan puolelta kaksikerroksinen ja takapihojen puolelta yksikerroksinen. B-talo on täysin yksikerroksinen.

Pyydämme tarjousta talojen sokkeleiden ja ulkoverhouksen puuosien huoltomaalauksesta, sisältäen mm. myös räystäiden alusten maalauksen. Vanha maali on hyvin kiinni eikä hilseile, mutta on paikoin likainen, joten ennen maalausta tarvitaan pesu.

Sokkelit on aiemmin maalattu Tikkurilan Yki sokkelimaalilla sävy 427 Harmaa ja ulkoverhouksen puuosat Pinotex öljymaalilla sävy S2010-Y30R Hiekkalinna.

Tarjoukseen tulee sisältyä kaikki työssä tarvittava pesuaineet, maalit ja työvälineet, telineet tai henkilönostin sekä niiden kuljetus, pystytys ja purkaminen, lisäksi työssä syntyvän jätteen poisvienti, kierrätys ja työkohteen loppusiivous.

Työn suoritus kesän 2025 aikana.
Tarjoukset 30.4.2025 mennesä.


Lue kuinka Urakkamaailma toimii

Tai siirry täyttämään remontti-ilmoitus

Tarvitsetko apua?

Kysy apua