Säästä rahaa remontissasi

Kilpailuta remonttisi minuuteissa

Urakkamaailmasta löydät luotettavan urakoitsijan remontillesi.

  • Ilmaiseksi
  • Nopeasti
  • Luotettavasti

Pyydä tarjouksia remontillesi

Sähkötöitä: Ryhmäkeskus ja valaiaisimien asennus ulos

 

 Rakennuksen tyyppi

Omakotitalo

 Pinta-ala

125 m2

 Sijainti

Kaarina

 Rakennuksen ikä

1969

 Taloyhtiö

Ei

 Remontin toteutus

05.04.2026

 Siivous

-

 Kategoria

Sähköasennus

Kuvaus

Haluaisin hinnat ao. töistä erikseen:

- Uuden ryhmäkeskuksen asentaminen ulos talon päätyyn pääsulakkeiden viereen. Tarkoitus ladata plugin hybridi autoa ja myöhemmin sähköautoa. Kuvasta selviää asennuspaikka. Tarkoitus saada 1 x voimavirtarasia ja 2 x superschukoja. Tämä vaatinee oman ryhmäkeskuksen, esim. tällainen:

https://www.taloon.com/pistorasiakeskus-malmbergs-mini-16a-ip44?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=PLA%20-%20Shopping%20-%20MediumSellers%20-%20High%20Prio&utm_id=20839482190&gad_source=1&gad_campaignid=20839482190&gbraid=0AAAAAD_ZsqhgFCX-a80-sQv3t2IzCc-ve&gclid=Cj0KCQiAm9fLBhCQARIsAJoNOcu5BM3Mhssnz6vioISKCLPpPB8h2xu3EAVfPDC5KqutegcyFeoz9V0aAqNIEALw_wcB

Kuva on vain suuntaa antava. Talossa 3x25A sulakkeet.

- 2 valaisimen asennus: Kuvista selviää asennuspaikat. Vanha valaisin ollut pikkukatoksen vieressä, jossa nyt on jakorasia. Keskukselta tulee vain harmaa ja musta kaapeli, ei maata lainkaan. Kaapelin vaihto koko matkalle ja valaisimien asennus. Valaisimet ovat jo valmiina (metallirunkoiset).
Matka keskukselta ensimmäiselle valaisimelle on n. 3-4m, voinen valaisin tästä n. 2m.


Lue kuinka Urakkamaailma toimii

Tai siirry täyttämään remontti-ilmoitus

Tarvitsetko apua?

Kysy apua