Säästä rahaa remontissasi

Kilpailuta remonttisi minuuteissa

Urakkamaailmasta löydät luotettavan urakoitsijan remontillesi.

  • Ilmaiseksi
  • Nopeasti
  • Luotettavasti

Pyydä tarjouksia remontillesi

Putkityöt asuinhuoneiston kylpyhuoneeseen.

 

 Rakennuksen tyyppi

Kerrostalo

 Pinta-ala

74 m2

 Sijainti

Tampere

 Rakennuksen ikä

1974

 Taloyhtiö

Ei

 Remontin toteutus

31.03.2025

 Siivous

-

 Kategoria

Muut pienet putkityöt

Kuvaus

Tarve putkitöille kylpyhuoneeseen, joka on jo purettuna. Minulla on valmiina kaikki vesikalusteet mm hanat, suihkut, vessanpönttö jne.

- Taloyhtiössä on alkuperäiset viemärit, jotka on sukitettu. Asunnossa on myös alkuperäinen valurautainen lattiakaivo, joka tulisi vaihtaa. Tämä on piikattu jo esiin, mutta kiinni vielä viemärissä. Minulla ei ole tietoa kuuluuko tämä uusi lattiakaivo myös sukittaa seuraavaan haaraan. Voit myös kertoa, kuinka tekisit itse tämän.

- Pyykinpesukoneen poistoputken asentaminen uuteen lattiakaivoon. Saan itse tehtyä roilot tätä varten myös.

- Käyttövesiputket tahtoisin PEX putkella, joka on roilottuna seinään. Käyttövesiputket tulevat suihkulle, pyykinpesukoneen tuloputkelle, lavuaarin hanalle, vessanpöntölle ja rättipatterille. Saan itse tehtyä roilot näitä varten.


Soita ja kerron mielelläni lisätietoja.


Lue kuinka Urakkamaailma toimii

Tai siirry täyttämään remontti-ilmoitus

Tarvitsetko apua?

Kysy apua