Urakkamaailmasta löydät luotettavan urakoitsijan remontillesi.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Pinta-ala
50 m2
Sijainti
Vantaa
Rakennuksen ikä
1977
Taloyhtiö
Ei
Remontin toteutus
16.07.2026
Siivous
Kyllä
Kategoria
Parketin asennus
Lattialistojen asennus
Parketin hionta
Parketin lakkaus
Suihkuseinän asennus
Lattian maalaus
Listojen maalaus
Keittiökaappien maalaus
Sisäportaiden maalaus
Metallikaiteiden rakennus ja muotoilu
Kuvaus
Lattiaremontti
- Nykyinen parketti puretaan
- Vanhan lattian hionta
- Vanhan lattian lakkaus
- Uuden lattian materiaalina parketti
- Jalkalistojen asennus
Maalaus:
- Kategoria: Koti
- Kohde: Lattiat/portaat
Vapaa kuvaus remontista:
Kaksikerroksinen asunto. Neljä tehtävää.
1) Parketin uusiminen. Toisen kerroksen kaikki lattiat parkettia, joka pitäisi nyt uusia. Yläkerrassa 2 makuuhuonetta, keittiö, olohuone, nämä yhteensä noin 50 m2. Työhön sisältyisi lattia-/jalkalistojen ja tarvittaessa sokkeleiden poisto ja takaisinlaitto.
2) Portaat parkettia, nämä pitäisi joko hioa tai laittaa niihin uusi parkettipinta tai vaihtoehtoisesti maalata.
3) Alakerran kylpyhuoneessa oleva suihkukaappi (irtonainen) pitäisi poistaa ja suihku asentaa seinään, valmis paikka suihkulle seinässä on, sillä suihku on aiemmin ollut siinä kiinni.
4) Porraskaiteen maalaus. Kaide on metallinen.
5) Lisätyönä, jos mahdollista, tarvitsisin myös keittiökaappien ovien ja laatikoiden maalauksen ja kahvojen vaihdon.
Aikataulu: Saan avaimet käteen 15.7.2026, ja viimeinen muuttopäivä on 30.7. Muuttomiehet kalusteineen tulevat 29.7. Siksi työ olisi hyvä olla tehtynä 28.7. mennessä, jos vain mahdollista.
Tai siirry täyttämään remontti-ilmoitus