Säästä rahaa remontissasi

Kilpailuta remonttisi minuuteissa

Urakkamaailmasta löydät luotettavan urakoitsijan remontillesi.

  • Ilmaiseksi
  • Nopeasti
  • Luotettavasti

Pyydä tarjouksia remontillesi

Parketin hionta ja lakkaus/muu käsittely vaaleammaksi

Hinta 3050,00 €

 

Käyttäjän arvostelu

 Rakennuksen tyyppi

Paritalo

 Pinta-ala

75 m2

 Sijainti

Nokia

 Rakennuksen ikä

2005

 Taloyhtiö

Ei

 Remontin toteutus

18.08.2025

 Siivous

Kyllä

 Kategoria

Parketin hionta
Parketin lakkaus

Kuvaus

Lattiaremontti
- Vanhan lattian hionta
- Vanhan lattian lakkaus
- Jalkalistojen asennus

2005 asennettu alkuperäinen parketti kaipaa hiontaa ja käsittelyä, toiveissa olisi saada lattiasta vaaleampi. Oletamme, että parketti on sellainen, jota voi hioa. Parkettia on 4 huoneessa ja keittiö-olohuoneessa, arvio n. 75 neliön alueella. Samalla toivomme, että asennatte uudet lattialistat.
Teemme itse samalla kertaa sisäseinien maalausta, joten aikataulutuksen vuoksi kerrothan tarkan ajankohdan, milloin työ voitaisiin teidän puolestanne aloittaa.
Lisäksi kiinnostaa, montako päivää työ vie ja kauanko lattia on käyttökiellossa, koska asumme kohteessa, ja näin ollen joutunemme hetkeksi muuttamaan muualle.
Kerrothan myös, millainen loppusiivous työhönne sisältyy ja mikä verran meille jää siivottavaa pölystä tms.


Käyttäjän tekemä arvostelu

Lue kuinka Urakkamaailma toimii

Tai siirry täyttämään remontti-ilmoitus

Tarvitsetko apua?

Kysy apua