Urakkamaailmasta löydät luotettavan urakoitsijan remontillesi.
Käyttäjän arvostelu
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Pinta-ala
7 m2
Sijainti
Järvenpää
Rakennuksen ikä
2021
Taloyhtiö
Ei
Remontin toteutus
25.05.2025
Siivous
Kyllä
Kategoria
Väliseinän rakentaminen
Kuvaus
Rakennusaikana 2021 jätettiin 2 erillisen makuuhuoneen välistä väliseinä pois ja ovi olohuoneesta laitettiin umpeen (kuvassa takan vieressä). Halusin yhden ison Mh.een en pieniä komeroita kahta tarvinnut.
Nyt tämä pitää entistää takaisin pohjapiirustuksen mukaiseksi eli väliseinä laittaa takaisin noin 8,3 m2. Väliseinän pituus on 3,20 m ja huonekorkeus 2,60m.
Lisäksi 1 oviaukko tehtävä olohuoneesta pokineen ja ovi siihen toiseen mh.seen( takan vierestä).
Toiseen Mh tarvitsisi pelkkä ovi valmiisiin pokiin (eteisestä vietiin ovi), koska muuttaessa oven paikalle tuli koiraportti. Pokat ja saranat ovat normaalisti siinä.
Asunto ollut myynnissä lähes 1,5 vuotta eikä mene kaupaksi. Asuntoa myydään 3 h kun papereissa lukee näin koska tätä ei muutettu ikinä kaksioksi. Pitää entistää tämä nyt niin asunto menisi paremmin kaupaksi.
Noin kuukauden päästä olisi ajankohtainen.
Materiaalit halvimmasta päästä tai halvin kyllä käy jos on kunnollinen koska muutan pois.
Jos teillä sattuisi olemaan halpa tiedossa ehkä käytettykkin vaatekaappi nurkkaan hinta siitä erikseen? Syvyys noin 50-55cm.Pituus vajaa metri ehkä 80-100. Korkeus noin 2 m. Ei siihen mahdu isoa. Jysk myy halvalla ja tuo Järvenpään Jyskiin tai kotiosoitteeseen mistä voisi noutaa ellei tuo ovelle. Ja lopuksi kasata sinne nurkkaan koska teillä varmaan pakettiauto. Siitä hinnasta voisi erikseen neuvotella mitä se maksaa jos itse hankin mutta te kasaatte ellei teillä ole tiedossa jo valmis halpa..Jos huoneet entistää on sen kaapinkin oltava kuten piirustuksessa.
Käyttäjän tekemä arvostelu
Tai siirry täyttämään remontti-ilmoitus