Urakkamaailmasta löydät luotettavan urakoitsijan remontillesi.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Pinta-ala
-
Sijainti
Vantaa
Rakennuksen ikä
-
Taloyhtiö
Ei
Remontin toteutus
11.03.2026
Siivous
-
Kategoria
Keittiön täysremontti
Kuvaus
Keittiöremontti
- Vesipisteitä täytyy siirtää
- Liesituuletinta EI ole tarvetta siirtää, Keittiössä EI tarvitse kaataa seiniä, Urakkaan EI kuulu keittiön lattiaremonttia
Keittiöön uusitaan kaapistot (purku ja asennus tehdään itse), mutta putket ja kytkennät vaativat PUTKIMIEHEN → tarve ensin putkien siirtoon ja sen jälkeen putkien, viemärin, astianpesukoneen ja hanan kytkennälle.
Tarkempi kuvaus remontista ja työtarpeesta:
Tällä hetkellä vanhassa allaskaapissa on kaksi putkea, jotka vaativat siirtoa (kts kuva). Putki nro 1 on turha, mutta se ei voi jäädä ko paikkaan, koska siihen tulee vetolaatikollinen kaappi. Putki nro 2 pitää saada kulkemaan viemärin oikealla näkyvän vesiputken vierelle ja myös lähemmäksi seinää, niin että molemmat putket tulevat uuden allaskaapin sisään perälle.
Myös viemäri vaatii kurvin - tällä hetkellä viemäri kulkee suorana ylöspäin, mutta se halutaan pienellä mutkalla oikealle ja taaksepäin putkien lähelle, niin että nousee uuteen allaskaappiin ja myös roskakorit mahtuvat allaskaappiin ongelmitta.
Tai siirry täyttämään remontti-ilmoitus